ירוק בעיר – חקלאות עירונית על גג דיזנגוף סנטר

בלב ההמולה והחיים הדינאמיים והתוססים של תל אביב נמצא מתחם חקלאות ירוק וייחודי על גג דיזנגוף סנטר המציע שיטות גידול ללא אדמה של ירקות, עלים ירוקים וצמחי תבלין בסביבה עירונית. יותר ויותר אנשים מעוניינים לאמץ לעצמם אורח חיים בריא, ולדעת מה מרכיב את המזון שהם צורכים. לכן, רבים מפנטזים על הרעיון לגדל בעצמם ירקות, רעיון שלרוב שמור לבעלי מקצוע או לבעלי גינות פרטיות.

בדיזנגוף סנטר, המקדם את תפישת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא, ובתחילת שנת 2015 הושק על הגג מתחם "ירוק בעיר". המיזם הוא פרי שיתוף פעולה עם חברת LivinGreen ומטרתו לקדם את תחום החקלאות העירונית ותפיסת הקיימות בישראל.

בחוות ההדרכה מועברים סיורים וסדנאות לקהל הרחב המותאמים לקהלים וגילאים שונים, סדנאות להורים וילדים, לארגונים ולמוסדות חינוך, בהם לומדים המשתתפים על חקלאות עירונית, על שיטות הגידול ללא אדמה ועל הדרכים ליישומן באופן עצמי. בנוסף, בחווה קיימת מערכת ביוגז ביתית, שמדגימה כיצד ניתן בעזרת חיידקים להפוך זבל אורגני לגז, אשר יכול לשמש לבישול ולהפעלת גנרטורים. על בסיס מערכת זו, מוצעות סדנאות בישול בגז הטבעי, בהן לומדים כיצד לבשל עם הירקות הייחודיים ועל חשיבותם לבריאות ולסביבה.

מתחם "ירוק בעיר" כולל חוות יצרניות בהן גדלים מדי חודש אלפי ירקות עלים הידרופוניים מזנים מקומיים, המשווקים למסעדות וירקנים בקרבת הסנטר ובאמצעי תחבורה ירוקים.

לקוחות פרטיים מוזמנים ליהנות מהתוצרת האיכותית בדוכנים בשירות-עצמי הפועלים בסנטר על בסיס אמון.

בואו ללמוד כמה פשוט לגדל בעיר!

חוות ההדרכה פתוחה לקהל הרחב במסגרת סיורים, סדנאות ואירועים פרטיים בתיאום מראש בלבד.

מיקום – דיזנגוף סנטר | דיזנגוף 50, ת"א | קומה 4 (חניון הגג) | בסמוך לבריכה של מועדון הכושר "ג'ימי"

לפרטים נוספים אנא צרו קשר:

אתר האינטרנט: www.yarok-bair.co.il

דוא"ל: info@yarok-bair.co.il

טלפון: 050-441-7144

מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק! ירוק בעיר – Green In The City

קטגוריות: קיימות, כללי