קעקועים כולם קעקועים

קעקוע הוא פעולה המתבצעת באמצעות אקדח קעקועים אשר עובר על קו מוגדר בתוך תמונה שסומנה מראש על פי דרישות הלקוח באזור בגוף, לרוב יהיו בכתפיים, בזרועות, בצידי הקרסול ויש כאלו שיקעקעו גם במקומות שהשתיקה יפה להם. בעת מעבר המכשיר מוזרק לתוך העור חומר צבע הממלא את החלל בהתאם לתמונה המבוקשת. בסוף התהליך יש למרוח כמה ימים משחה אנטיביוטית למניעת זיהום.

מזעזע או מפתה?

הדעות לגביי נושא קעקוע הגוף משתנות בהתאם לאדם ולתרבות ממנה הוא בא. אצלנו בארץ יש את אלו שישללו את התופעה מכל וכל מכיוון שבהלכה נאסר על בני ישראל לקעקע את גופם כי נכתב "וכתובת קעקע לא תתנו בכם" ולכן בעת הקבורה אדם שנפטר ועליו יש קעקועים נאלצים להסיר אותם טרם הטמנת הגופה בקרקע. לעומתם יש את אלו שרואים בקעקוע של הגוף סוג של הפגנת אומץ וכלה ביצירת אומנות ביניהם נמצאים אלו שרוצים דרך הקעקוע להעביר מסר חברתי או שסומנו מפאת עברם הלא מוסרי, על כל פנים גל של התופעה הזו מציף אותנו בתקופה האחרונה, משהו שטרם נראה פה ולכן צריך לתת עליו את הדעת.

ראשית הדרך

פעולת הקעקוע בראשית דרכה הייתה מוכרת רק בשכבות הנמוכות של האוכלוסייה ובעיקר נראו עבריינים עם כתובות קעקע שהיו בעצם קוד לאיזה סוג של פשיעה או כנופיה אותו עבריין שייך. עם ההתקדמות בשנים הופך כל נושא הקעקוע להעברת מסרים נגד כל מיני פעולות לחברה ולמדינה, ככה נמצא המון אנשים מתקופת מלחמת ויאטנם שהיו נגד המלחמה ומאידך את אלו שנלחמו וחזרו עם המון זיכרונות רעים והצורך לקעקע אותם על הגוף היה טבעי.

פעולה חודרנית

כאשר הולכים לקעקע את הגוף צריך לקחת בחשבון את התהליך עצמו שהוא למעשה פעולה חודרנית שעלולה להסתיים בזיהום קשה ואף יותר מזה אם לא מקפידים על כמה כללים מאד חשובים שהם: הראשון זה לבחור מקעקע עם ניסיון של שנים והמלצות, אשר ברשותו תעודה המאשרת שהוא יכול לקעקע. שנית, חשוב מאד החלפת המחטים כל קעקוע מחדש ושמירה על סביבת עבודה סטרילית ומוחטאת. לבסוף, יש למרוח במשך תקופה משחה אנטיביוטית על הקעקוע ולהקפיד לשטוף את המקום יום, יום עם סבון עדין.

הדבר החם הבא

קעקוע הפך לדבר החם הבא וכל אחד רוצה לעשות, אחד רוצה דרקון, אחר רוצה נמר ואחרת רוצה שושנה אדומה, כל אחד והרצון שלו והאפשרויות הן כמעט אין סופיות ומדהימות. לאור הביקוש הרב אין כל פלא שאנו רואים יותר ויותר מכונים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם, אפשר למצוא קעקועים תל אביב, קעקועים צפון וגם דרום. אנחנו רואים אנשי תקשורת עם קעקועים, אנשי ספורט עם קעקועים וכמעט כל אחד ברחוב חושף איזה קעקוע אחד או שניים, אז מה הפלא שכולם רוצים היום קעקוע.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו כאן

קטגוריות: כללי, כתבות