קעקועים » איך לבחור קעקועים?

בחירת הקעקועים, שילווו אתכם להמשך הדרך, היא אישית וכדאי שתהיה כזו שתהיו שלמים איתה לאורך כל הדרך. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם בבחירה:

בחירת עיצוב וסגנון לקעקוע

במידה וחשבתם מראש על עיצוב כללי של הקעקוע או לפחות הסגנון המועדף עליכם, מומלץ שתכינו סקיצה מראש ותגיעו איתה למכון, בו אתם יודעים שהמקעקע מנוסה בסגנון הזה (תוכלו להתרשם מתיק העבודות שלו). הוא יכין לכם סקיצה שתענה לכם על הציפיות. במידה ולא הגעתם עם רעיון לעיצוב מראש, תוכלו לקבל הכוונה במכון עצמו יחד עם המקעקע שיוכל לכוון אתכם לקעקוע שיענה לכם על הציפיות. עם זאת, מכיוון שמדובר בקעקוע קבוע, מומלץ לא להיכנע ללחצים של זמן ולא להתפשר על בחירה בעדיפות מועדפת פחות. תוכלו גם לעיין במכון עצמו בחוברות דוגמאות (שכן יש מגוון דוגמאות פוטנציאליות עבורכם) ולקבל רעיונות לעיצובים שלא חשבתם עליהם קודם לכן.

בחירת מיקום הקעקוע

רצוי שתהיה לכם סקיצה של הקעקוע ואם אפשר שתהיה בגדלים שונים. כך תוכלו להניח אותה על הגוף במיקומים פוטנציאליים. קחו בחשבון שמרבית הקעקועים נעשים על הזרוע, הרגל, בגב התחתון, מאחורי הכתף, מעל לקו התחתונים וכדומה. מאחר והקעקוע לא יהיה לעד  מבחינתכם, מומלץ שתשקלו אפשרות למקמו במיקום שניתן להסתירו באמצעות הבגד (למשל בחלק האחורי של הכתף או על הקרסול). מאחר ולא תישארו צעירים לעד, חשבו גם קדימה, בעוד כמה שנים טובות. האם אתם צופים מצבים בהם תעדיפו להסתיר את הקעקועים בזמנים כמו ראיון עבודה למשל או ביקור במקום שמרני. מנגד, ברחוב או בעת בילויים פחות פורמאליים כמו בילוי בים או יציאה בערב תהיה הזדמנות עבורכם לחשוף את הקעקועים. בכל מקרה, לא מומלץ להקל ראש בבחירת המיקום ולעשות אותו רק לאחר שהחלטתם ואתם שלמים על ההחלטה. שיקול נוסף אותו יש לקחת בחשבון בבחירת המיקום מתייחס למידת הכאב בעת הקעקוע. אם תבחרו בקעקוע באזור החזה, הקרסוליים ועמוד השדרה, סביר להניח שהכאב שילווה את ההליך יהיה משמעותי יותר.

בחירת צבעי הקעקוע

לא מומלץ לבחור צבעים בהירים לקעקוע ומומלץ להימנע משימוש בצבעים כמו סגול, כתום, צהוב. מדובר בצבעים, שעם הזמן, יש להם נטייה לדעוך במהירות יחסית, כך שתידרשו להגיע שוב ושוב למכון הקעקועים על מנת לחדש את הקעקוע.

בחירת קעקוע פשוט

מומלץ לבחור קעקוע פשוט ולא כזה שמורכב מפרטים קטנים ושונים. לקעקועים יש נטייה להשתנות מעט עם הזמן וככל שהקעקוע יהיה כזה המורכב מפרטים קטנים, הוא יהיה פחות ברור עם חלוף השנים, כשהעור שלכם עובר שינויים ומזדקן.

בחינת תיק העבודות
בעת בחירת המקעקע, חשוב לבחון את תיק העבודות שלו ועד כמה העבודות שלו נראות מקצועיות, מוצלחות ואתם מתחברים לסגנון שלהן. מומלץ לבחון מספר עבודות של מקעקעים ולבחור את המקעקע שאתם הכי מתחברים לסגנון שלו.  במידה ויש לכם אפשרות לראות קעקוע אמיתי פרי עבודתו  של המקעקע, עדיף. אין כמו מראה עיניים כדי לבחון מקצועיות.

בחירת המקום לביצוע הקעקוע
בעת בחירת המקום בו תעשו את הקעקוע, מומלץ לשים לב לפרטים הבאים:

  • בחנו את סביבת המכון, לרבות חדר ההמתנה. האם הוא נראה נקי ואסתטי. האם המקעקע שומר על רמת סטריליות גבוהה בזמן הקעקועים (האם כלי העבודה שלו פרושים על משטח עבודה מכוסה?). שאלו אותו איזה סוג סטריליזציה עובר המכשיר המיועד לקעקועים (היום נהוגה סטריליזציה באמצעות מכשיר הקרוי אוטוקלב).
  • וודאו שהמקעקע משתמש בעבודותיו בכפפות לאורך התהליך, כולל השלב בו הוא מכין את פינות העבודה.  חשוב שהוא יחליף א הכפפות בין לקוח ולקוח ולאחר הפסקה בין קעקוע לקעקוע.
  • כדאי לבחון מקעקעים שקיבלתם המלצות לגביהם מחברים או מכרים שאתם מכירים וסומכים על דעתם. במידה ובחרתם את המקום בהסתמך על פורומים באינטרנט או מודעות פרסומת, חשוב שתיקחו את המידע בעירבון מוגבל (שכן יתכן ומדובר בפרסומת נטו) ובחנו לעומק את המקום ואת התאמתו לצרכים שלכם.

קטגוריות: כללי, כתבות