קולקציית המסלול של קסטרו

השפעות מערביות ומזרחיות אפיינו את קולקצייה המסלול של חברת האופנה הישראלית קסטרו לעונות סתיו חורף 2014-15. המאפיינים של הקולקציה באים לידי ביטוי גם אצל הגברים וגם אצל הנשים, כאשר התוצאה לא משאירה מקום לספק לגבי ההצלחה הצפויה. הקולקציה משנה במידה משמעותית את היחס של CASTROלהשפעות אופנתיות והיא התקבלה בצורה חמה אצל המבקרים.

הפרזנטורית לירז דרור פתחה את תצוגת המסלול עם שמלה בעלת הדפס גראפי חזק. הדפס זה עולה בקנה אחד עם השפעות של התרבות הבוהמיינית משנות ה-70, אך הייחודיות הייתה דווקא במגפי ברך בצבע בגוון חרדלי. את השילוב בין שמלות לבין מגפי ברך המשיכה החברה להציג גם בהמשך התצוגה. בהמשך עלו על המסלול בגדים נוספים עם מרקמים וקווים גראפיים, כגון חצאי עור עם פרנזים, שמלות גלביה רקומות וגם עליונית קימונו. המוטיבים החוזרים של המזרח והמערב צפויים לשנות את חלונות התצוגה של קסטרו תל אביב ולהגיע בהמשך לכל רחבי הארץ.

לוח השראה ללא קלישאות

קולקציית המסלול הראתה שניתן כיום לשאוב השראה גם ללא שימוש בקלישאות. כך לדוגמא השתמשה ענקית האופנה בעליונית קימונו שחורה עם גיבוי של פרנזים, או לחילופין מעיל צמר שחור בגזרה ותיקה שלצידו רקמה פרחונית וחגורת אובי תואמת. התרבות היפנית היא לא היחידה שעלתה על המסלול במהלך תצוגת הקולקציה, זאת על אף שהמוטיבים שלה בלטו מאוד. רצוי להזכיר גם את מכנסי הדייגים  שזכו לפרשנות מעודכנת מצד מעצבי החברה, עם צבעי קאמל וזאמש.

את הפרשנות המפתיעה של הערב ניתן לייחס בקולקציית המסלול דווקא לבגדי הגברים. מקורות ההשפעה שצוינו לעיל הופיעו בקולקציה הזו במלוא תפארתם, כגון ג'אמפר כחול שנרכס באמצעות קשירה אלכסונית במקום באמצעות רוכסן, או שכמיית פונצ'ו לבנה עם פסים שחורים בשוליה. מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו גברברי ישראל לקולקציית המסלול ובאיזה שלב יאמצו אותה.

מנעד עשיר של מרקמים והדפסים

קולקציית המסלול הוותה עבור חברת קסטרו הזדמנות להפגין מנעד עשיר של מרקמים והדפסים. איכות הטקסטיל בגזרה הנשית ובגזרה הגברית בלטה מאוד והשתלבה עם כל הפרטים הקטנים. כצפוי, קולקציית המסלול הצליחה ליצור קולאז' מעניין ומרענן שקשה למצוא במקומות אחרים או בשאר הגזרות האופנתיות.

חנויות הדגל בדיזינגוף סנטר, בקניון רמת אביב וגם בחנות המקוונת מציעים את קולקציית המסלול של החברה. כדאי להגיע אל אחד הסניפים ולראות מקרוב את האופן בו הבגדים מתלבשים על הגוף ומחמיאים לו. גברים ונשים יכולים להשתמש בפריטי הקולקציה על מנת לרענן את המלתחה, להתכונן לקראת אירוע חשוב או סתם לשאוב השראה. בשורה התחתונה, קולקציית המסלול מפגישה בין מזרח לבין מערב באופן ראוי להערכה.

קטגוריות: כללי