ציוד ואביזרים הכרחיים למחשב

הכל על אביזרים נילווים למחשב שלנו

מזה שנים שמחשב ביתי נחשב למכשיר אלקטרוני בסיסי וטריוויאלי, הנמצא כיום כמעט בכל בית בישראל. המחשב כבר מזמן הפך להיות חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהחיים המודרניים, והוא משמש אותנו במגוון דרכים בסיסיות שנראות לנו כיום כחלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים.

כאשר אנחנו רוכשים או משדרגים את המחשב הביתי שלנו, בין אם אנחנו רוכשים אותו מרשת גדולה כמו KSPמחשבים או מכל מקום אחר, חשוב להצטייד גם באביזרים וציוד נלווה איכותיים. אביזרים נלווים אלו חשובים לא פחות מאיכות המעבד או גודל הזיכרון הפנימי של המחשב. להלן סקירה של כמה אביזרים נלווים בסיסיים, שמומלץ ביותר לרכוש פריטים איכותיים מהם עבור המחשב האישי שלנו –

 

מסך מחשב איכותי ובגודל מתאים – ללא מסך טוב למחשב שלנו, לא נוכל להשתמש בו כראוי. זה טריוויאלי ומובן לכל. אך חשוב להכיר את עולם המסכים ולהיות מודעים לכך שניתן להשיג כיום מסכים באיכויות משתנות ובגדלים שונים. על מנת להכריע בשאלה – "איזה מסך עלי לרכוש?", כדאי להגדיר קודם את סוג השימוש שאנו עושים במחשב שלנו. למשל, במידה ואין לנו מכשיר טלוויזיה בבית ומסך המחשב משמש אותנו גם לצפייה בסרטים וסדרות, כדאי לרכוש מסך גדול יותר ובעל תצוגה באיכות גבוהה (מסך בעל חיבורי HDMI, DVI  וכד'). עבור מי שאין לו יותר מדי מקום בחדר למחשב ועושה בו שימוש בסיסי בלבד, מסך קטן וקומפקטי יותר הוא הפתרון.

 

מקלדת ועכבר – גם המקלדת והעכבר הינם מסוג הפריטים הנלווים אשר בלעדיהם לא נוכל לתפעל כלל את המחשב שלנו. עבור מי שעובד שעות רבות על המחשב שלו, כמו גם מי שמעוניין להשקיע מעט יותר עבור איכות והנדסת אנוש מתקדמים לחוויית שימוש אופטימאלית, מומלץ לנסות מקלדת ועכבר ארגונומיים. הכוונה למוצרים המעוצבים תוך שימת דגש על הנדסת אנוש מתקדמת, כך שאופן האחיזה בעכבר או הזווית בה יהיו הידיים שלנו בעת ההקלדה על המקלדת, מתוכננים באופן אופטימאלי מבחינה ארגונומית.

נקודה נוספת שכדאי לשקול היא רכישת מקלדת ועכבר אלחוטיים. פתרון זה מתאים למי שמתכוון להתרחק לפעמים ממסך המחשב, למשל – בעת התרווחות על הספה וצפייה בסרט באמצעות המחשב.

 

רמקולים למחשב – ניתן למצוא כיום רמקולים איכותיים למחשב במחירים אטרקטיביים ביותר, בעיקר ברשתות מחשבים דוגמת KSP  תל אביב וכד'. רמקולים טובים אינם חייבים להיות גדולים ולתפוס הרבה מקום כיום, ולא תצטערו על כך שרכשתם רמקולים איכותיים שכן המחשב מהווה כיום מקור עיקרי לאינספור סרטונים, סרטים, שירים ושאר קטעי מדיה אשר סאונד טוב חשוב בעת צריכתם.

 

כונן נייד לגיבוי –  מומלץ להצטייד גם בכונן נייד לגיבוי המידע שעל המחשב שלכם. ניתן כיום לגבות גם על גבי ענן כזה או אחר ברשת, אך כדאי שיהיה לכם כונן נייד אותו תוכלו לאחסן במגירה, לכל מקרה שלא יבוא בו המידע שעל המחשב או הענן יימחקו. כוננים כאלו אינם יקרים כיום, ועל כונן אחד של 500 GB  או TB1  תוכלו לגבות כמות עצומה של מסמכים וקבצים שונים.

קטגוריות: כללי, כתבות