עולם הטיפולים האלטרנטיביים כולל שפע של שירותים וטיפולים, חלקם טיפולים מסורתיים ואחרים חדשניים. טיפולי הגוף לא רק מרגיעים ומהנים, אלא גם ממלאים את המטופל באנרגיות חיוביות, ופוטרים אותו ממטענים פיזיים ורגשיים מיותרים שמכבידים עליו. בנוסף לכך, מטרת הטיפול היא לגרום למטופל להשאיר את לחצי היומיום מאחוריו, ולהתמסר לרגע עצמו

שיאצו
טיפול שמקורו ביפן. טיפול בעל מטרות ריפוי מגוונות לגוף ולנפש.
טיפול השיאצו מבוסס על העיקרון ההוליסטי, שתופס את האדם כשלם, ומתייחס לתפקוד הפיזיולוגי של הגוף וגם לתפקוד הרגשי והרוחני.
הטכניקה מבוססת על לחיצות על הגוף בעזרת האצבעות, כף היד, המרפקים והברכיים; והנעה של הגוף באמצעות מתיחות עדינות, טלטולים ותנועות סיבוביות.
הטיפול מתבצע ללא שימוש בכוח ותוך הקשבה לצרכי הגוף של המטופל. הטיפול יכול להיות איטי, מהיר, חלש או חזק, בהתאם לבקשת המטופל.
הלחיצות מתבצעות בנקודות שונות לאורך הגוף (מרידיאנים), כאשר המטרה היא לגרום לזרימה טובה יותר של האנרגיה הזורמת בגוף (צ'י) ולאזן אותה מחדש.
הטיפול מתבצע בלבוש מלא וללא שימוש בשמן עיסוי.

שיאצו מסייע במגוון מצבים: בעיות בשלד ובשרירים, יציבה ותנועה וגם בבעיות באיברים פנימיים כמו מחלות נשימה, עיכול ורבייה. הטיפול מקל גם על מתח נפשי.
מחקרים שונים הראו כי טיפולי שיאצו סייעו ליולדות ללדת בלידה ספונטנית ללא צורך בניתוח קיסרי. בנוסף לכך, הוכח באנגליה כי טיפול שיאצו נמצא יעיל כטיפול משלים לחולי סרטן ולמחלות אחרות. כיום משולבים טיפולי שיאצו במרכזי סרטן בכמה בתי חולים בעולם ובישראל.

רפלקסולוגיה

טיפול שמקורו בהודו העתיקה. הטיפול מבוסס על האמונה כי לכל איבר בגופנו יש ייצוג בכף הרגל. המטפל נעזר במפה מיוחדת, המציגה את המקומות המדויקים בכף הרגל בהם מיוצגים איברי הגוף השונים.
המטפל מאבחן בעזרת התבוננות ונגיעה בכף הרגל והטיפול מתבצע בעזרת עיסוי ולחיצות בנקודות מפתח. הטיפול כולל טכניקות מגע מגוונות, החל מעיסוי עדין דרך הנעה של אזורים מסויימים בכף הרגל ועד ללחיצות נמרצות בהתאם לצורך.

רפלקסולוגיה מסייעת במקרים שונים: כאבי שרירים ומיגרנות, עייפות וחוסר אנרגיה, מתח ולחץ, נדודי שינה, בעיות עיכול, בעיות הורמונליות, בעיות בבלוטת התריס ועוד.
ממחקרים עולה שהטיפול מסייע בסיבוכי סכרת ומשפר את איכות השינה.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו כאן

למידע על טיפולי שיאצו ורפלקסולוגיה במרכז חיים בריאים של דיזנגוף סנטר, בקרו כאן.

קטגוריות: חיים בריאים, כתבות