עצירה אחת לכל הסידורים, הקניות והבילויים – דיזנגוף סנטר

אחד היתרונות הגדולים ביותר של מרכזי קניות ובילויים גדולים ומגוונים הוא כי הם חוסכים לנו הרבה מאוד זמן בהסתובבויות ונסיעות לצורך סידורים שונים, קניות ובילויים. דיזנגוף סנטר מהווה דוגמה מצוינת בהקשר זה, שכן ניתן למצוא במרכז הקניות והבילויים המרכזי של תל אביב וישראל את כל מה שרק ניתן להעלות על הדעת, החל מחנויות בגדים ובתי קולנוע, ועד לרופא מאו חדר כושר. עבור מי שמנסה לייעל את זמנו עד כמה שניתן, עצירה אחת בסנטר בדרך הביתה יכולה לכסות את כל ההסתובבויות והנסיעות המיותרות שהיינו עושים על מנת להספיק לבצע את כל הסידורים השוטפים שלנו.

קניות לבית, תור לרופא, אימון בחדר הכושר וגם ארוחת ערב – הכל בסנטר

כאשר מדברים על "מרכז בילוי וקניות" או על דיזנגוף סנטר, האסוציאציה העולה אצל מרביתנו היא בעיקר של שופינג ובילויים, משהו שעושים בשישי אחר הצהריים או כאשר יוצאים בערב עם חברים או בן/בת הזוג. אך בפועל, מרכז קניות גדול ומגוון מסוגו של הסנטר, מהווה כבר הרבה יותר מאשר מקום לבילויים, שופינג ונטו פאן – מדובר במקום בו מרוכזים שירותים בסיסיים רבים שונים, כך שהוא מאפשר לנו לעשות עצירה אחת בדרך הביתה מהעבודה, ולסגור את כל הפינות השונות בתחום הסידורים, הקניות וכד'.   אז מה יש בסנטר מלבד לחנויות בגדים או מסעדות ובתי קולנוע? ובכן, בתחום הסידורים ה"נפוצים" ושגרתיים, ניתן למצוא מספר בנקים שונים בסנטר או בקרבתו, סופר מרקט גדול בו ניתן לבצע קניות בסיסיות לבית, מרפאות שונות לרפואה פרטית או רפואת שיניים, חדר כושר ובריכת שחייה (עבור מי שנוהג להתאמן על בסיס קבוע כחלק משגרת השבוע שלו) וכמובן – מגוון רחב מאוד של חנויות, בהן ניתן למצוא כל דבר שרק ניתן להעלות על הדעת. את מקצה הסידורים הזה ניתן כמובן לחתום בארוחת ערב באחד ממגוון בתי הקפה או המסעדות שבסנטר (בתחום המזון ניתן למצוא אפילו מגוון רחב של דוכני מזון ביתי מעניינים וטעימים במיוחד, בשוק האוכל הנערך בסנטר מדי שבוע). כך, ניתן לסגור כמעט את כל הפינות, מבחינת סידורים שוטפים, עליהן ניתן לחשוב.

מרכזים של עצירה אחת – ייעול החיים המודרניים העמוסים ולחוצים כל כך

למעשה, הקונספט הזה של מרכז בו ניתן לעצור פעם אחת ויחידה על מנת לבצע את כל הסידורים והקניות, הוא לא המצאה מקומית שלנו. בארצות הברית ובאירופה ניתן למצוא מרכזים שונים כאלו, הנקראים one stop shop"". זה לא בדיוק אותו הדבר כמו הדוגמה של דיזנגוף סנטר, אך הרעיון דומה – מקום אחד המרכז בקרבו מגוון רחב של חנויות, בתי עסק ונותני שירותים המאפשרים לנו לעשות סידורים רבים וטווח רחב של קניות, במקום אחד. זוהי דרך הגיונית ומתבקשת להכניס יעילות בחיי היום יום המודרניים, אשר עשויים להיות עמוסים ולחוצים מאוד מדי פעם. כך, אנחנו מייעלים את היום שלנו ואת ניהול משק הבית, ומרוויחים זמן יקר אותו אנו יכולים לבלות עם משפחתנו.

 

קטגוריות: כללי