טיפים לשדרוג הבית לקראת קיץ 2015

תמיד נחמד לשדרג ולרענן את הבית, בין אם מדובר בצורך אמיתי לשינוי או סתם בהזדמנות להתחדש ולשנות קצת אווירה בלי סיבה מיוחדת. בואו של הקיץ מהווה הזדמנות מצוינת לעשות סידור או ארגון מחדש, להוסיף כמה דברים ואולי אפילו לערוך שיפוץ קטן. מה נוכל לשנות, לשפץ ולשדרג בבית כך שיהיה לנו קיץ מרענן ונוח בביתנו, ומהם הדברים שכל אחד יכול ליהנות מהם במסגרת שדרוג הבית?

רצפה, קירות ועוד – שינויים קטנים שנראים גדולים

אחת הדרכים לשנות ולשדרג את הבית באופן שייראה מאוד משמעותי ומקיף, אך בפועל לא ידרוש יותר מדי ימי עבודה או הוצאה כספית גדולה מדי, היא על ידי שינוי חלקים בסיסיים ומשמעותיים בבית, דוגמת הרצפה או הקירות. בתחום הרצפה, איננו חייבים לפרק את כל הבלטות ממקומן ולעשות ריצוף חדש. שינויים שטחיים מבחינה טכנית, אך עמוקים מבחינה חזותית וויזואלית, יכולים להעניק לבית אווירה חדשה לגמרי. למשל, סוגים שונים של פרקט אותו ניתן להניח על הרצפה הקיימת, כמו גם טפטים לקירות השונים בבית – כל אלו יכולים לשנות כליל את התחושה בבית, בהוצאה סבירה לחלוטין ובתוך זמן עבודה קצר יחסית. ניתן לרענן את קירות המקלחת בצבעים חדשים, את הרצפה בסלון לרצפת פרקט נעימה ובאווירה ביתית ואפילו יוקרתית, וכך גם לגבי המטבח או כל חלק אחר בבית. ניתן כיום לבחור מבין שלל דוגמאות וצבעים, הן לקירות והן לריצוף. כך, אפשר להשתולל עם הדמיון אבל לא להתחייב – במקרה ולא אהבנו נוכל להחליף את הכל בהשקעה לא גדולה במיוחד.

הביקור השנתי בשקם אלקטריק – מכשירי החשמל והאביזרים שיכינו את הבית לקיץ

דרך טובה נוספת לשדרג את הבית לקראת הקיץ היא על ידי רכישה של כמה מכשירים בסיסיים ומלאי תועלת, שלא בטוח שיש לנו בבית כרגע. ביקור קצר באחת מחנויות שקם אלקטריק, הום סנטר וכד' תפתח בפנינו עולם חדש של אפשרויות, במחיר כמה עשרות או מאות שקלים בלבד. בכל הנוגע למכשירי חשמל לקראת הקיץ, תמיד ניתן למצוא עוד מכשיר שיהפוך את הקיץ לנסבל ונעים עוד יותר בבית. כמובן שרצוי להתייחס לכל תחום הקירור והאוורור – מזגן לכל חדר, מאוורר תקרה בחדרים מסוימים ומאווררים פשוטים בחדרים האחרים אשר יפזרו בצורה טובה או האוויר של המזגן. דוגמה נוספת היא מתחום המטבח – למשל, בלנדר אשר יהפוך כל יום בקיץ לחגיגת שייקים טעימים ומרעננים, מסחטת מיצים חדשה ויעילה וכד'. גם בתחום התאורה ניתן לשדרג את הבית בצורה קלה, יעילה וזולה. כמה פתרונות תאורה חדשים יכולים להכניס אווירה נעימה וחדשה לבית, דוגמת גופי תאורה למרפסת ולגינה (בהם אנו מבלים הרבה זמן גם בשעות הערב והלילה במהלך עונת הקיץ), תאורה נעימה ו"קרירה" לחלקים מסוימים בבית וכד'. קשה להאמין לפעמים, אך תאורה מסוימת יכולה לגרום להרגשת קרירות ורוגע של ממש, ולשנות את האווירה הכללית בבית.   לסיכום, שדרוג הבית לקראת הקיץ יכול להפוך את העונה החמה לנעימה, תוססת ואפילו מרגיעה. שווה להשקיע בשדרוג קל, על מנת ליהנות הרבה יותר בבית בקיץ הלוהט.

קטגוריות: כללי