חוברת קומיקס באלבום דיגיטלי

קומיקס הוא אחד מתחומי האומנות הגראפית המפורסמים והפופולאריים ביותר בעולם. כמעט לכל מדינה יש את אומני הקומיקס שלה, אשר משתמשים בקומיקס לצרך ביטוי רגשות, רעיונות נועזים ופנטסטיים, מחאה או העברת כל מסר רלבנטי אחר. קומיקס מורכב כידוע מאותן תמונות מאוירות אשר מעוצבות בקפידה בסדרה של איורים עוקבים אשר מתארים השתלשלות אירועים מסוימת. הדרך הנפוצה והמקובלת ביותר עד היום להנפיק איורי קומיקס היא באמצעות הדפסת חוברות או ספרי קומיקס בבתי דפוס. אך כיום קיים אמצעי מתקדם ומעניין יותר להדפיס בעצמכם את חוברות הקומיקס הפרטיות שלכם –אלבום דיגיטלי.

קומיקס באלבום תמונות דיגיטלי – עשה זאת בעצמך

 

עבור מי שאינו מכיר עדיין את הביטוי "אלבום דיגיטלי", מדובר בחוברת או ספר שכל אחד יכול להדפיס באמצעות חברות המנפיקות אלבומים דיגיטליים, כאשר בתוך האלבום ניתן לעצב שילוב של התמונות הפרטיות שלכם, יחד עם כל תוספת גראפית שתרצו – ציורים, איורים, מלל, צבעים וכד'. בשונה מאלבום תמונות רגיל, כמו שכולנו מכירים מימים ימימה, אלבום תמונות דיגיטלי מאפשר לנו לעצב את התמונות יחד עם כל התוספות הרצויות ולהדפיס את הכול במקשה אחת, בתוספת כריכה רכה או קשה, לבחירתנו כמובן.

 

הקישור בין אלבום תמונות דיגיטלי לקומיקס הוא כעת ברור לגמרי – אלבום דיגיטלי הוא הפורמט המושלם עבור מי שמאייר, ומעוניין להדפיס בקלות ובפשטות חוברת קומיקס משל עצמו. בקומיקס, קיימת כאמור חשיבות רבה לאופן הסידור הגראפי של התמונות, כאשר כל תמונה או איור מופיע בתוך מסגרת משלו, ורצף המסגרות הללו הוא בעצם שיוצר את הזרימה של הסיפור, את הרגשת הזמן והתקדמות השתלשלות העניינים. לכן, אלבום דיגיטלי מהווה אמצעי עיצוב מושלם לחוברת קומיקס עבור אומני קומיקס פרטיים, אשר אינם רוצים או יכולים להשקיע סכום גדול בהזמנת כמות גדולה של חוברות בבית דפוס מקצועי. כך, בין אם אתם מעוניינים להדפיס חוברת קומיקס ניסיונית, או אפילו במידה ואתם אומני קומיקס וותיקים ומשופשפים אשר מעוניינים להדפיס מספר עותקים מועט של קומיקס כלשהו שאיירתם, אלבום דיגיטלי הוא הפיתרון המתבקש עבורכם.
על מנת להתחיל בתהליך הפשוט הזה, ניתן להוריד באינטרנט תוכנות פשוטות לעריכה ועיצוב של אלבומים דיגיטליים. לאחר שהורדתם את התוכנה, העלו אליה את ציורי הקומיקס השונים שלכם (ניתן פשוט לסרוק אותם אל המחשב באמצעות סורק ביתי), והתחילו לסדר ולעצב אותם במקומם בעזרת התוכנה. אתם יכולים עכשיו להוסיף מלל איפה שאתם רוצים מלבד למלל הרגיל המסמל את מה שהדמויות אומרות וממוקם באותם "בלונים" היוצאים מהפה שלהם (למשל – כותרות, משפטי קישור שונים וכד'…). בנוסף, אתם יכולים גם לצבוע את הדפים ואת המרווח שבין הריבועים השונים באיזו צורה שתרצו. לבסוף, בחרו בכריכה רכה אם אתם רוצים חוברת קומיקס, ובכריכה קשה אם אתם רוצים ספר קומיקס, ושילחו להדפסה באחת מאותן חברות המתמחות בהדפסת אלבומים דיגיטליים.

 

תוך כמה ימים תקבלו בדואר את חוברת (או ספר..) הקומיקס האישית שלכם…

קטגוריות: כללי