כמה אתם באמת יודעים על המוצרים שאתם צורכים?

המודעות לנזק הסביבתי הנגרם כתוצאה משימוש בחומרים בלתי מתכלים משפיעה רבות על הרגלי הצריכה שלנו ועל המוצרים המשווקים לנו. אנו ממחזרים יותר, מקפידים לזרוק נייר וסוללות לפחים מיוחדים, בודקים אם מוצרים נוסו על בעלי-חיים ומהו ערכם הסביבתי ואף ממחזרים בדרכים יצירתיות:

רבים מאיתנו צורכים מוצרים המוגדרים כידידותיים לסביבה מתוך רצון לתרום למהפכה הירוקה, עם זאת, היתרונות האקולוגיים של מוצרים אלה מוטלים פעמים רבות בספק או עשויים לבוא על חשבון הבריאות בטווח הרחוק עקב חומרים מזיקים שהם מכילים.

רוצים דוגמאות?

  • חומרי ניקוי רבים מותירים אחריהם שאריות פטרוכימיקלים מזיקים הבאים במגע עם גופינו ובגדינו לאחר השימוש ועשויים לגרום לגירויים בעור, אלרגיות ובעיות נשימה.
  • משחות שיניים רבות מבטיחות מראה שיניים בריא אך בטווח הרחוק עשויות לשחוק את השן ולגרום לבעיות חניכיים. הסיבה לכך היא שימוש בחומרים כימיים שנועדו להשיג תוצאות נראות לעין תוך זמן קצר אך הינם בעלי פוטנציאל להזיק לנו ולמשפחתנו.
  • הפירות והירקות שאנו צורכים עשויים להכיל חומרים מסוכנים, חרקים ולכלוך כתוצאה מהריסוס שהם עוברים ומתנאי הגידול שלהם. נכון, ניתן לעבור לצרוך מזון אורגני שמגודל בתנאים משופרים, אבל המחירים גבוהים ולא כולנו יכולים לעמוד בהם.

ומה אתם יודעים על אופן הייצור של מוצרים אלה?

צרכנות אקולוגית וידידותית לסביבה אינה קשורה רק למרכיבי המוצרים שאנו צורכים אלא גם לתהליכי הייצור שלהם. לעיתים קרובות תהליכים אלה מזיקים לסביבה עקב פליטת מזהמים והשלכת פסולת בלתי מתכלה. חברת סאנריידר, המתמחה בייצור תוספי תזונה, משקאות, מוצרי טיפוח וקוסמטיקה ומוצרי ניקוי על בסיס צמחי, מתמודדת עם השתי הסוגיות: היא משתמשת בחומרים טבעיים, ובאותו זמן שמה דגש על תהליך יצור השומר על האיזון העדין של המערכת האקולוגית.

באיזה אופן?

  • מתקני הייצור של סאנריידר חסכוניים במים ובאנרגיה
  • כל חומרי האריזה ממוחזרים במתקן מיחזור מקומי
  • החומרים המשמשים לתחזוקת המתקנים עשויים מחומרים מתכלים
  • מפעל הייצור מוקף במאות עצים שנועדו לצמצם את כמות הפחמן ועוד

 

לנקות את הבית והגוף בטבעיות עם סאנריידר

הפילוסופיה של סאנריידר מתבטאת לא רק במוצרי מזון וטיפוח, אלא גם בחומרי ניקוי המבוססים על חומרים טבעיים ומיוצרים בשיטה ידידותית לסביבה. הם אינם מזיקים לסביבה ותורמים לגופכם ולביתכם את כל היתרונות האקולוגיים החיוניים להם.

למען הגוף

משחת השיניים הצמחית של סאנריידר מורכבת משילוב של אנזימי פירות ותמציות צמחים ההופכים אותה לבחירה הבריאה והבטוחה לניקיון השיניים ושמירה על החניכיים. המשחה מגנה על בריאות החניכיים מבלי שתכיל רכיבים מזיקים הגורמים לשחיקת השן בטווח הרחוק. היא אינה מכילה פלואוריד, ממתיקים וצבעי מאכל מלאכותיים והיא ניתנת לבליעה. היא מתאימה לשימוש של כל בני המשפחה ובעלת טעם מנטה מרענן. היא מרוכזת מאוד ועל כן גם חסכונית ביותר – מספיקה כמות קטנה בכדי להעניק לשיניכם ניקוי עוצמתי ומרענן. לחיוך מושלם – צחצחו את השיניים במשך 2 דקות, פעמיים ביום.

למען התזונה

בשנים האחרונות גוברת המודעות לכמות הגדולה של חומרים מסוכנים שאנו צורכים דרך אכילת פירות וירקות שרוססו בחומרי הדברה, החורגים לעיתים במאות אחוזים מהתקן המותר. שטיפה במים וסבון לא תמיד מועילה מכיוון שחלק מהחומרים נספגים בקליפה ונדרש חומר עוצמתי יותר כדי להסירם. תרחיץ שטיפת הפירות והירקות של סאנריידר נחשב לפלא של ממש בניקוי והוא מכיל חומרים טבעיים ההופכים אותו לידידותי לסביבה ולגוף. הוסיפו כמות קטנה מהתרחיץ לקערת מים וטיבלו בה את הפירות והירקות לדקות ספורות, זה יעשה את כל ההבדל. רכיביו של התרחיץ מופקים ממקורות טבעיים בלבד, המנקים את הפירות והירקות מקוטלי חרקים ועשבים, אבק, ציפוי שעווה, פטריות, לכלוכים שומניים ושאר לכלוכים. חומר הניקוי העיקרי בתרחיץ הוא חומר מתכלה פעיל-שטח, המופק מעמילן תירס ומשמן קוקוס (decyl polyglucose), הוא אכיל ואינו מכיל חומרים מזיקים. לאחר ההשריה ניתן לאכול את הפירות והירקות ישירות או לנגבם בעדינות ולהחזירם למקרר שם הם יישמרו לאורך זמן. בנוסף, התרחיץ אינו מכיל חומרים סינתטיים למיניהם ומחטא כל דבר, כולל כוויות, פצעים, חתכים ופטריות בעור.

למען הבית

חומרי ניקוי ביתיים רבים מכילים חומרים כימיים עוצמתיים המנקים ביעילות אך עלולים לגרום לגירוי בעור, אלרגיות ובעיות בנשימה אצל ילדים ומבוגרים כאחד. SunBright SuperClean– נוזל הניקוי הרב תכליתי של סאנריידר מכיל צמחים ואינו מכיל חומרים מזיקים כך שתוכלו להשתמש בו ללא חשש שיזיק לעורכם או יגרום לאלרגיה וגירוי. מה ניתן לנקות עם נוזל הניקוי הרב תכליתי? שטיחים, חלונות, ספות עור ובד, משטחי עץ, אריחים ורצפה (ע"י הוספת 5 מ"ל מהחומר לדלי מים). ניתן בנוסף להשתמש באותה כמות לשטיפת הרכב ולמדיח הכלים. הנוזל מנקה ומבריק כלי כסף (ללא צורך בדילול) ומסיר כתמי מזון, דיו ושמן באמצעות השריית הבגד או האריג בחומר למשך 10 דקות. כל מה שנדרש לאחר מכן הוא שפשוף ושטיפת הבד במים. נוזל הכביסה של סאנריידר הוא הפתרון המושלם לניקוי בגדים יעיל, חסכוני וידידותי לסביבה. נוסחת הנוזל מבוססת על צמחים וחומרים טבעיים. הוא שומר על חיי הבד לאורך זמן ומעניק לבגדים ניחוח מעולה, רכות וניקיון. יעיל במיוחד לניקוי בגדי תינוקות בכל הצבעים. זהו נוזל כביסה מרוכז מיוחד ולכן כמות של חצי פקק (30 מ"ל) מספיקה למכונת כביסה שלמה. אריזות החיסכון הגדולה תספיק לכם ל-96 כביסות!

 

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו כאן

למידע על שעות הפעילות בחנות, בקרו כאן  
למידע על חנויות בריאות נוספות בדיזנגוף סנטר, לחצו כאן.

 

קטגוריות: כתבות

תגיות: , , ,