איך שומרים על קעקועים לאורך זמן

עשיתם אינספור סיורים בתל אביב, בחנתם מכוני קעקועים ובחרתם את המקום לעשות בו את הקעקוע הצבעוני לקשט בו את גופכם. התוצאה מרהיבה וממש לטעמכם אך יש לקחת בחשבון שהקעקוע הטרי שלכם הוא בעצם עור פצוע, כאשר חוסר טיפול בו עלול לפגוע במראה שלו. טיפול נכון, במיוחד בשנה הראשונה לאחר שעשיתם את הקעקוע, הינו חיוני ובעל השלכות לגבי מראהו בעתיד. יותר מזה, טיפול נכון בשבועיים הראשונים קריטי ביותר.

לצורך כך, ריכזנו עבורכם  מספר כללי זהירות ודגשים כיצד לשמור את איכותו ומראהו של הקעקוע לאורך זמן:

כשאתם בוחרים את מיקום הקעקוע בגוף, קחו בחשבון שקעקוע הממוקם באזור הנחשף הרבה לשמש דוהה מהר יותר בהשוואה לקעקוע שממוקם במיקום מוסתר יותר. כפי שאם הייתם בונים בית ומתלבטים לגבי מיקומים, הייתם מתייעצים עם אדריכל, גם כבמקרה זה מומלץ להתייעץ עם איש המקצוע בתחום- המקעקע. במידה וקשה לכם להתפשר על המיקום ואתם מחליטים בכל זאת לעשות את הקעקוע במקום החשוף לשמש, כדאי לשקול לבחור בקעקוע שחור עם הצללות מכיוון ששחור עמיד יותר מיתר הצבעים. בנוסף, לגבי בחירת המיקום, קחו בחשבון ששינוי משמעותי במתיחת העור יכול להרוס את הקעקוע. לכן, אם בחרתם לעשות קעקוע גדול על הבטן והשמנתם באופן משמעותי, לדבר יש השפעה על הקעקוע.

  • בימיו הראשונים של הקעקוע מומלץ לא לגרד, לקלף את הגלד או לדקור כדי למנוע מצב של גירוי. כל פעולה כזו עלולה לגרום לחסרים בצבע או אפילו לגרום לצלקת באזור.
  • חשוב לשמור על הקעקוע מפני קרני השמש המזיקות. קעקוע שספג  קרני שמש ישירות אליו עלול לאבד את צבעו וחדותו. מומלץ להקפיד למרוח קרם הגנה בעל מסנן קרינה גבוה על הקעקוע בכל יציאה שלכם מהבית. ללא קשר, בתקופה של לפחות שלושה שבועות עד חודש לאחר שהקעקוע נעשה, ההמלצה היא לא לחשוף אותו לשמש בכלל. לאחר תקופה זו, ההמלצה היא לחשיפה כמה שפחות לשמש.
  • את התחבושת על הקעקוע לאחר שנעשה, יש להסיר אחרי שעתיים ולשטוף את האזור במים קרים ובסבון. מספר פעמים ביום בהתאם לצורך יש למרוח על הקעקוע משחת ויטה מרפן (משחה אנטיספטית מחטאת שנועדה לטיפול בפצעים שטחיים וכוויות קלות) או משחת בי מרפן.. את המשחות ניתן להשיג ב בבתי המרקחת וברשתות הפארם. לאחר שבוע ניתן להפסיק למרוח את המשחה ולשמור על הלחות שלו ולהימנע מהשמש.
  • בנוסף, חשוב לשמור על העור שבתוכו הקעקוע מפני יובש ופגיעה באמצעות קרם לחות המכיל ויטמין E.
  • במשך השבועיים לאחר עשיית הקעקוע הימנעו מלהיכנס לים או לבריכה.
  • מומלץ ללבוש בהתחלה ביגוד רחב ועדין כדי לאוורר את האזור ולהקל על ההחלמה.לסיכום,
    כשאנו מחליטים לעשות קעקוע, עלינו לקחת בחשבון כמה שיקולים בבחירת מיקום הקעקוע על מנת לעכב ככל הניתן את הזדקנות העור ודהיית צבעי הקעקוע. בנוסף, חשוב להקפיד על מספר כללי בטיחות כדי לשמור על הקעקוע החדש לאורך זמן.

 

קטגוריות: כללי